PRZEDSZKOLE „OWOCOWY ZAUŁEK”

Nasze Przedszkole rozpoczęło działalność we wrześniu 2018r.

Nowoczesny, przestronny budynek mieści sześć sali dydaktycznych z bezpośrednim dostępem do węzłów sanitarnych. Duże  kolorowe sale zabaw, wyposażone zostały w meble, zabawki i pomoce dydaktyczne, dostosowane  do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym. Placówka posiada także wygodną szatnię. Zaplecze kuchenne umożliwia przygotowywanie pierwszego i drugiego śniadania oraz wydanie dwudaniowego obiadu przygotowanego przez firmę cateringową.

Przedszkole otacza ogrodzony, bezpieczny plac zabaw. Wyposażony w piaskownice, zjeżdżalnie,  huśtawki i inne urządzenia, gwarantuje dzieciom doskonałą zabawę na świeżym powietrzu przez cały rok.

Nad edukacją i bezpieczeństwem przedszkolaków czuwa w pełni wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Nauczyciele zapewniają  dzieciom wszechstronny rozwój, wspomagając i ukierunkowując rozwój swoich wychowanków zgodnie z ich potencjałem i możliwościami. Przedszkole zapewnia dzieciom zajęcia rytmiczne, gimnastykę korekcyjną, oraz  profilaktykę i terapię logopedyczną. Pracę dydaktyczną wspierają między innymi: warsztaty plastyczne przestawienia teatralne, koncerty muzyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz wycieczki.

Usytuowanie przedszkola w spokojnej okolicy, w otoczeniu sadów owocowych i pól uprawnych, pozwala na to, by dzieci w „Owocowym Zaułku” nie tylko doskonale się bawiły, ale i w naturalny sposób przyswajały proekologiczne i prozdrowotne zachowania